Nasze Sukcesy

• Dwukrotnie III miejsce w ogólnopolskim konkursie Ekozespołów- 2009 i 2010r. – 1000zł i 1500 zł na warsztaty ekologiczne dla przedszkolaków.
  • Dwukrotnie  I miejsce w  Wojewódzkim Konkursie Ekozespołów –2008r. i 2009r.
  • I  miejsce w Polsce  w ogólnopolskim  konkursie „ Cała Polska piecze z Gellwe”- zdobycie  nagrody głównej:  plac  zabaw dla dzieci o wartości 10 000  zł oraz pakiety produktów firmy  Gellwe  dla wszystkich przedszkolaków ( 2013r.)
  • I miejsce w Polsce w ogólnopolskim konkursie- „ Baśniowy Zakątek”, zorganizowanym przez firmę Dekoria, nagroda o wartości 1500 zł ( 2013r.)
  • III miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym-„ Przedszkolaki wiedzą, co zdrowego jedzą” ( 2014)
  • Uzyskanie Certyfikatu  uczestnictwa w projekcie –  „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”( 2014-15)
  • Zdobycie Certyfikatu Kreatywnego Przedszkola ( 2014-16
  • Zdobycie Certyfikatu- „Przedszkole Przyjazne Żywieniu i Aktywności Fizycznej”- (2013-15) poprzez  realizację   Szwajcarsko -Polskiego Programu KIK/34 „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”.
  • Uzyskanie tytułu – „ Szkoły Odkrywców Talentów”, nadanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie ( 2016r.)
  • Stworzenie Ogrodu Polisensorycznego – (2015r.)
  • Dwukrotne zdobycie nagród ( I i III miejsce) w ogólnopolskim konkursie Akademii Play-doh – otrzymanie zabawek i pomocy dydaktycznej o wartości 3 000 zł ( 2015r.)
  • III miejsce w ogólnopolskim konkursie- „ Królestwo Equestrii”- nagroda w postaci  zabawek o wartości 2 000  zł ( 2016r.)
  • III miejsce w ogólnopolskim konkursie- „ Mój wymarzony kucyk”- otrzymanie zabawek o wartości  2 000 zł ( 2016r.)
  • Zdobycie Certyfikatu- „Kubusiowi Przyjaciele Natury”( 2010-2018)
  • Wielokrotne sukcesy dzieci  w gminnych konkursach recytatorskich  ( zdobywanie czołowych miejsc , m.in.  2014– dwa I miejsca, 2015– III miejsce, 2016– I, II, III miejsce, 2018– dwa II miejsca, 2022– II miejsce i wyróżnienie)
  • Zdobycie Certyfikatu „Pastusiowego Przedszkola” Akademii Aquafresh  (2016)
  • I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym– „Czerwony Krzyż zawsze  w obronie praw dziecka”,  zorganizowanym w ramach Ogólnopolskich obchodów Dnia Praw Dziecka w Brzegu ( 2016r.)
  • Pięciokrotne zdobycie I  miejsca w powiecie brzeskim  w konkursie PCK – „Gorączka złota” ( 2011-2015)  i zdobycie tytułu –„Największego zbieracza złota” wśród przedszkoli.
  • Dwukrotnie zdobycie  I miejsca w kategorii  wizytówka artystyczna gminy w czasie „Święta Powiatu  Brzeskiego” (2016 r. i 2018r.)
  •  Przyjęcie Przedszkola za działania na rzecz zdrowia  do Opolskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie ( 2019r.)
  • Uzyskanie podziękowania oraz flagi Rzeczpospolitej Polskiej od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjny „Piękna Nasza Polska cała” (2019)
  • Wyróżnienie dla przedszkola w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. „Znam i dbam o przyrodę Aglomeracji Opolskiej” realizowanym w ramach projektu pn. „Ochrona różnorodności biologicznej w Aglomeracji Opolskiej oraz nagrody indywidualne dla 2 przedszkolaków ( 2020r.)
  • Nawiązanie współpracy z Fundacją Burza Mózgów i  możliwość realizacji projektu „Biblioteka Przedszkolaka” w ramach   kampanii  społecznej promującej czytelnictwo, połączonej z założeniem minibiblioteki w przedszkolu, warsztatami plastycznymi oraz czytaniem generacyjnym z udziałem seniorów ( 2020r.)
  • Zwycięstwo w wojewódzkim konkursie  #OpolskieOddycha – Mali Pogromcy Smogu– uzyskanie sensora jakości powietrza oraz oczyszczacza powietrza  (2021r.)
  • Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym- „Bezpieczny Przedszkolak”, organizowanym przez  Wojewódzką Komendę Policji w Opolu (2021r.)
  • I miejsce w ogólnopolskim konkursie „ Lecą boćki( 2021r.)- nagroda w postaci sprzętu sportowego dla przedszkola
  • Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Gang Swojaków” za nakręcony teledysk  (2021r.)
  • I miejsce w powiecie brzeskim w Plebiscycie Edukacyjnym  NTO w kategorii „Przedszkole Roku”  (2021r.)